Viacúčelový kompresor na pieskovanie schodov


Zakladáte stavebnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá renováciami starých objektov vrátane historických pamiatok? A je tiež súčasťou vašej pracovnej ponuky údržba a čistenie kamenných schodísk, terás, mostov, klenutých oblúkov, fontán, súsoší a podobných historických stavieb vysokej umeleckej hodnoty? Potom budete zrejme dopytovať aj vhodnú technológiu, ktorá pre tieto činnosti poskytuje vhodné zázemie. K najobľúbenejším metódam dôkladného vyčistenia a renovácie povrchov z kameňa či z betónu patrí pieskovanie alebo tryskanie. V súčasnej dobe sa už jedná o riešenie štandardné, dopytované na trhu medzi stavebníkmi a reštaurátormi úplne bežne, pretože výborne nahradí mnoho ťažkých ručných prác.

betónové schodisko

Obnova schodiska a zábradlia z kameňa, napríklad v barokovom slohu z osemnásteho storočia, prebieha tak, že si pracovník najprv oblečie ochranný oblek. Ten pozostáva z kukly, vesty, overalu či nohavíc a pevnej obuvi, pričom pri práci musí byť chránený povrch celého tela pred úderom abrazívneho média. Následne sa uvedie do prevádzky kompresor na pieskovanie a ten začne pod tlakom vháňať na povrch schodiska pieskovacie médium, napríklad kremičitý piesok. Jednotlivé zrnká piesku, dopadajúce na povrch z rôzneho uhla, budú odtiaľ postupne odlamovať nežiaduce nečistoty, až schodisko, zábradlie, podlaha či boky terasy a ďalšie plochy získajú pôvodný ráz.

kamenné schodisko

Tryskanie schodov je veľmi efektívny proces a nemožno prakticky iným spôsobom docieliť tak perfektný výsledok. Preto sa s tryskaním počíta na mnohých stavbách, a preto sa aj mobilné kompresory a pieskovacie pištole stali jednou z najobľúbenejších účelových pomôcok v stavebníctve. Okrem schodísk a ďalších kamenných častí stavieb sa tryskanie uplatní aj v kovovýrobe, pri kovaní, odlievaní či zváraní obrobkov v strojárstve alebo odstraňovaní starých náterov a korózie z kovových súčiastok alebo z oceľových nitovaných, skrutkovaných a zváraných konštrukcií.